Sport

FOTBAL OLD BOYS: Satu Nou de Jos – Sport Team Baia Mare 2-2 (1-0)

Confruntarea dintre Sport Team şi Satu Nou de Jos a avut loc miercuri, 31.10.2018, pe terenul din Satu Nou de Jos.

Prima repriza a fost dominată de echipa gazdă, care reuseste să și înscrie în minutul 25 prin Vlad Șchiop (1-0). Acesta primește foarte bine o pasă la marginea careului de șase metri, de la Claudiu Bărbuș, și singur cu portarul Darius Mihuț șutează în dreapta acestuia.

După primirea golului, cei de la Sport Team încearcă egalarea, însă cu doar o singură ocazie nu reușesc să înscrie.

După pauză, antrenorul băimărenilor, Ioan Marchiș, operează câteva schimbări în echipă, trecându-l pe Sorin Bozântan în atac alături de Bogdan Bîrle, iar la mijlocul terenului îi introduce pe Daniel Lupuți și Marian Sabadâș. Astfel, în minutele 60 și 72, după mai multe atacuri susținute, la poarta lui Walderman Tomoiagă, Sorin Bozântan înscrie de două ori și scorul devine 1-2.

După ce jucătorii de la Sport Team preiau conducerea, mai irosesc încă o ocazie de a-și mări avantajul, prin Bogdan Bîrle, care șutează pe lângă bara din stânga lui Waldemar Tomoiagă.

Spre finalul meciului, înainte cu două minute, gazdele reușesc să egaleze pe tabela de marcaj (2-2), prin Cristian Csukur, care, pe un contraatac, driblează ultimii doi apărători băimăreni și singur cu portarul Darius Mihuț, înscrie șutând în dreapta acestuia, rezultatul fiind unul echitabil.

Arbitrajul a fost asigurat de Alexandru Bela, Răzvan Dorca și Mario Bela.

Echipele:

Satu Nou de Jos: Walderman Tomoiagă, Mihăiță Lucaci, Bogdan Csukur, Nataniel Kantor, Claudiu Bărbuș, Vlad Șchiop, Robert Mezei, Alin Bochiș, Gabriel Rad, Andrei Vlășan, Călin Bud, Alex Chiver, Andrei Mureșan și Cristian Csukur.

Sport Team: Darius Mihuț, Edy Costin, Marius Cardoș, Sorin Bozântan, Vasile Terec, Virgil Rațiu, Dorin Avram, Florin Frenț, Ciprian Coste, Sergiu Fagi, Rareș Pop Popescu, Gheorghe Mateaș, Ionuț Pop, Daniel Chendrean, Daniel Lupuți, Bogdan Bîrle și Cristian Bărbos.

FOTBAL: Sport Team Baia Mare a câştigat CUPA ASCO 2022 şi două premii speciale

Redactie

PERFORMANŢĂ: Băimăreanul Patric Iluț, vicecampion mondial la Maribor

Redactie

ÎNVINGĂTOR LA VIENA: Un băimărean a câștigat proba de 14 km la semimaratonul Dunării desfășurat în Ziua de Paște la Viena (galerie foto)