La data de 21 mai a.c., polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Maramureș – Biroul Județean de Transporturi Maramureș, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Vișeu de Sus, pun în aplicare mai multe mandate de percheziție la domicilii dar și la sediul unei instituții publice. Cel puțin acest lucru susțin sursele noastre.
Aceleași surse judiciare susțin că șeful Gării CFR Vișeul de Jos ar fi fost ridicat de la birou și adus la audieri în Vișeu de Sus. De altfel, percheziții au avut loc atât în stația CFR Vișeul de Jos cât și la domiciliul șefului gării. Surse judiciare vorbesc despre emiterea și încasarea unor facturi fictive.
Până la această oră nu ni s-au transmis informații oficiale despre acest dosar însă avem confirmarea că perchezițiile au avut loc. Vom reveni cu detalii și informații










