Raulino delivery
Anais

Știri EXCLUSIVE

De interes

ACCIDENT – Un tânăr beat a intrat cu mașina într-un podeț la Târgu Lăpuș (GALERIE FOTO)

accident-tg-lapus-2Un accident de circulație s-a produs pe DJ 109F, pe strada Țibleșului din Târgu Lăpuș. Un tânăr în vârstă de 20 ani dib Ungureni circula cu un autoturism înmatriculat în Spania dinspre Tg Lapuș spre Dămăcușeni. 

Din cauza poleiului de pe carosabil dar mai ales a vitezei excesive și a consumului de băuturi alcoolice, șoferul a pierdut controlul volanului și s-a izbit de un podeț din beton.

În urma impactului cel de la volan și o tânără de 18 ani din Dămăcușeni, pasageră în autoturism, au suferit leziuni corporale fiind preluați de echipajele Ambulanței și SMURD Tg. Lăpuș.

accident-tg-lapus-9Șoferul a fost testat de polițiști, aparatul etilotest indicând 0,68 mg/l alcool pur în aerul expirat. Acestui i-au fost recoltate probe de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei. Cei prezenți la spital au susținut că acesta a adormit pe targa de la spital imediat după recoltarea probelor.

Polițiștii au întocmit un dosar penal pe numele șoferului sub aspectul comiterii infracțiunilor de vătămare corporală și conducerea unui vehicu sub influența băuturilor alcoolice.

Vasile Dale
Vasile Dale
Lucrează în presa din România încă din anul 1999 și a obținut, în toți acești ani, o vastă experiență jurnalistică. Din anul 2005, Vasile Dale este corespondent Antena 3 CNN și se numără printre primii corespondenți care au transmis informații și știri din nordul țării. In perioada 2005-2023 a fost si corespondent Antena 1.

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

SPORT