BREAKING NEWSEvenimentRecomandateTara Chioarului

ULTIMA ORA: DRUMUL SOMCUTA MARE – MIRESU MARE BLOCAT DE COPACI CAZUTI (FOTO/VIDEO)

De aproximativ 30 de minute drumul judetean 182 B Somcuta Mare – Miresu Mare este blocat in zona Poiana de mai multi copaci care s-au rupt sub greutatea zapezii cazute in ultimele ore in Maramures.

Soferii blocati in trafic, inclusiv autobuze cu navesti, sustin ca au cerut ajutorul autoritatilor la 112 insa deocamdata nimeni nu a venit sa intervina.

Oamenii practic nu au ce sa faca deoarece copacii cazuti sunt uriasi. Se asteapta ca drumarii de la compania judeteana sa intervina cu drujbele pentru a degaja partea carosabila.

vom reveni

CITESTE SI:

IARNĂ ÎN MARAMUREŞ – Cod galben de ninsori şi circulație rutieră în condiții de iarnă! (foto, video)

Te-ar putea interesa si

ACTUALIAZARE – Inundaţii în municipiul Baia Mare. Gheaţă cât nuca în Buciumi şi Valea Chioarului. Copaci rupţi la Cavnic şi Mogoşa. Drumuri blocate (FOTO-VIDEO)

Vasile Dale

Drumurile expres din Maramureș au alocate cei mai mulți bani cu această destinație din Planul Național de Redresare și Reziliență

Vasile Dale

CĂLINEŞTI / Tentativă de omor: Şi-a lovit vecinul cu o rangă din fier

Redactie

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.