NationalRecomandate

ACCIDENT RUTIER ÎN BISTRIŢA-NĂSĂUD: Doi maramureşeni au plonjat cu maşina în râu (GALERIE FOTO)

Un accident rutier avut loc în această dimineață, în Fiad, judeţul Bistriţa-Năsăud. Un șofer a pierdut controlul volanului și a ajuns cu mașina în râu. Două persoane au fost găsite în stare ușor hipotermică.

Şoferul a pierdut controlul volanului, a ieșit de pe carosabil și a ajuns cu mașina în râu.

 

”Un bărbat de 64 de ani din județul Maramureș, în timp ce conducea pe DN 17 C, prin localitatea Fiad, din cauza neadaptării vitezei la condițiile de drum, a pierdut controlul volanului, într-o curbă la dreapta și a căzut cu autoturismul în râul Sălăuța. Șoferul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Atât șoferul, cât și soția acestuia, au fost transportați la spital din cauza hipotermiei. Nu au fost răniți în urma accidentului. Cercetările continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care a avut loc accidentul” a explicat pentru Bistrițeanul.ro, purtătorul de cuvânt al IPJ BN, Diana Pintea.

Foto ISU Bistriţa-Năsăud

Te-ar putea interesa si

EXCLUSIV: O fostă asistentă medicală a fost descoperită într-o fântână de pe strada Spitalului din Șomcuta Mare – ACTUALIZARE

Vasile Dale

ACCIDENT ÎN BAIA MARE: Mort de beat, a intrat cu maşina într-un gard de pe str. Vasile Lucaciu

Redactie

ACTUALIZARE / URMĂRIȚI DE POLIȚIA DE FRONTIERĂ – Un contrabandist a băgat doi oameni în spital după ce s-a izbit frontal de o altă mașină apoi s-a dat peste cap. Mașina era plină cu țigări ucrainene (FOTO EXCLUSIV, VIDEO)

Vasile Dale

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.