Maramuresul Istoric

TRAGEDIE LA SIGHETU MARMAŢIEI: Bărbat de 66 de ani, ucis de o şoferiţă din Crăciuneşti

În dimineaţa de marţi, la ora 07.20, poliţiştii au intervenit la un accident de circulaţie produs pe strada Tepliţei din Sighetu Marmaţiei.


Verificările efectuate au relevat că o tânără de 26 de ani, din Crăciuneşti, care conducea un autoturism, s-a angajat în depăşirea unui alt autoturism şi a surprins şi accidentat un pieton care se deplasa pe acostamentul din partea stângă a părţii carosabile.

Pietonul, în vârstă de 66 de ani, domiciliat în localitatea Tisa, a suferit leziuni corporale şi a fost transportat la spital unde, la câteva ore a decedat.

În momentul accidentului conducătoarea auto nu se afla sub influenţa alcoolului.

Poliţiştii au întocmit dosar penal şi continuă cercetările, urmând ca la finalizarea lor să propună măsuri legale.

Te-ar putea interesa si

MUNŢII MARAMUREŞULUI: Salvamontiştii şi poliţiştii de frontieră, în căutarea unui ucrainean cu degerături. A fost solicitat şi elicopterul – actualizare

Redactie

DE PESTE 18 ANI TOT RIDICĂ DIN UMERI – Comisia Județeană de Fond Funciar nicio soluție pentru a reda pădurile Asociației Composesorale Borșa. CEDO – 172 milioane euro despăgubiri

Vasile Dale

TRAGEDIE PE GRANIȚA româno-ucraineană. ȘASE cadavre descoperite în râul Tisa – actualizare

Vasile Dale

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

În toate magazinele din Maramureș.

This will close in 10 seconds