BREAKING NEWSEvenimentNationalRecomandate

A EVITAT IMPACTUL: Un maramuresean si-a distrus masina pentru a nu lovi in plin o masina ce voia sa depaseasca neregulamentar (video camera bord)

Un accident de circulatie a avut loc luni la iesire din Dej spre Cluj-Napoca. Din fericire, nimeni nu a fost ranit, dar soferul s-a ales cu o paguba destul de insemnata.

Şoferul unui autoturism (martorii spun că era Peugeot) a intrat în depăşirea unei coloane de maşini, pe linie continuă, moment în care din sens opus s-a apropiat o maşină condusă regulamentar de un alt şofer, un barbat de 30 de ani din Targu Lapus.

Cel din urmă, a evitat la limită impactul cu maşina aflată în depăşire, însă a pierdut controlul volanului şi s-a izbit de un podeţ. În urma impactului, şoferul a fost rănit, iar maşina serios avariată, scrie Gherleanul.ro.

Cu toate acestea, şoferul vinovat, cel care a efectuat depăşirea pe linia continuă, şi-a continuat drumul liniştit.

Imaginile video cu momentul respectiv au fost publicate pe Facebook, iar şoferul rănit a depus plângere la Poliţie. Urmează că oamenii legii să îl găsească pe cel care a produs accidentul rutier.

Pe IMAGINILE VIDEO surprinse de o cameră de bord se poate observa cum șoferul mașinii de Maramureș evită în ultima clipă impactul cu autoturismul conducătorului auto care intrase în depășire pe linia continuă.

Te-ar putea interesa si

VIDEO / INTERVENŢIE LA PETROVA: Femeie în vârstă, accidentată la Petrova. Intervin salvamontiştii – actualizare

Redactie

AU VENIT ACASĂ: 86 de români sunt în carantină de coronavirus, în Maramureş, după ce s-au întors acasă din Italia, din zona de alertă

Vasile Dale

EXCLUSIV VIDEO: Ninsorile creează haos în trafic în Maramureş. Maşini prin şanţuri pe DN18B, în pasul Pietriş

Redactie

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

În toate magazinele din Maramureș.

This will close in 10 seconds