BREAKING NEWSEvenimentMaramuresul IstoricRecomandate

VIDEO: AVEA PERMIS DE ȘASE LUNI: Șoferul BMW-ului este în moarte cerebrală! Ceilalți sunt la reanimare și ortopedie

Revenim cu detalii despre tragedia produsă azi noapte la Sighetu Marmației. Șoferul autoturismului BMW, Gigi Z. (19 ani), alături de ceialalți trei pasageri care au supraviețuit impactului devastator sunt internați la Spitalul Județean de Urgență Baia Mare.

Conform informațiilor oferite pentru vasiledale.ro de dr. Vasile Pop, managerul Spitalului Județean, șoferul în vârstă de 19 ani este în moarte cerebrală. ”Două victime sunt internate la secția Reanimare iar o victimă este interntă la secția Ortopedie. Șoferul, din păcate, este în moarte cerebrală” a spus dr. Pop.

Conform paginei de facebook a șoferului, acesta avea permis de conducere din luna august 2018.

Din primele cercetări se pare că tânărul șofer nu a adaptat viteza într-o curbă periculoasă, a ieșit de pe carosabil prin dreapta direcției de mers și s-a lovit violent de o autoutilitară parcată în afara șoselei.

CITEȘTE AICI DETALII DESPRE TÂNĂRUL CARE A MURIT PE LOC:

Vezi cine este tânărul decedat în tragicul accident de la Sighetu Marmației. BMW-ul s-a făcut praf (foto/video)

CITEȘTE AICI PRIMELE INFORMAȚII DE LA FAȚA LOCULUI:

VIDEO/FOTO: Cinci victime într-un accident rutier produs la Sighet. Un mort și patru sunt încarcerați

Te-ar putea interesa si

EXCLUSIV: Suspecții atacului armat de pe Valea Vaserului rămân în arest preventiv. Tribunalul Maramureș a respins contestațiile

Vasile Dale

WEEKEND PLIN PENTRU POMPIERII MARAMUREŞENI: Incendii în Baia Mare, Săpânţa, Călineşti, Vişeu de Sus, dar şi accidente la Borşa, Ţicău

Redactie

INCIDENTE ÎN LANŢ PE DN 1C: Un TIR a luat foc la Gâlgău, un altul a ajuns pe câmp (FOTO, VIDEO)

Vasile Dale

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.