Raulino delivery
Anais

Știri EXCLUSIVE

De interes

ACTUALIZARE: Biciclist lovit de o maşină la Recea. Ce spun poliţiştii (FOTO, VIDEO)

Un accident rutier s-a petrecut în această dimineaţă, pe DN 1C, în panta de la Recea.

Un biciclist a fost lovit de o maşină, bărbatul primind îngrijiri medicale în aceste momente.

Traficul în zonă este blocat.

Actualizare – IPJ Maramureş

„Azi dimineaţă, la ora 08.10, pe DN1C, între localităţile Recea şi Baia Mare, a avut loc un eveniment rutier soldat cu rănirea uşoară a unui biciclist.

Din primele cercetări efectuate de poliţişti s-a stabilit că două  autoutilitare care circulau pe direcţia Baia Mare – Şomcuta Mare s-au ciocnit faţă – spate pe fondul nerespectării distanţei de siguranţă în mers de către conducătorul vehiculului din spate.

În urma coliziunii, autoutilitara din faţă a fost proiectată pe contrasens unde a acroşat un bărbat în vârstă de 60 de ani care circula regulamentar pe bicicletă, pe direcţia Lăpuşel – Baia Mare. Biciclistul a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.

Toate persoanele implicate în accident au fost testate cu aparatul etilotest şi s-a constatat că niciuna nu se afla sub influenţa băuturilor alcoolice”, transmite IPJ Maramureş.

Vasile Dale
Vasile Dale
Lucrează în presa din România încă din anul 1999 și a obținut, în toți acești ani, o vastă experiență jurnalistică. Din anul 2005, Vasile Dale este corespondent Antena 3 CNN și se numără printre primii corespondenți care au transmis informații și știri din nordul țării. In perioada 2005-2023 a fost si corespondent Antena 1.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

SPORT