Eveniment

PRINS ÎN FLAGRANT: Şofer din Republica Moldova, depistat în Tăuţii Măgherăuş în timp ce transporta cu maşina ţigări de contrabandă

În timp ce acţionau pe raza de competenţă pentru prevenirea şi combaterea accidentelor de circulaţie, poliţiştii din Tăuţii Măgherăuş au depistat în trafic pe D.N.1C, pe raza oraşului, un autoturism cu care erau transportate ţigări de contrabandă.


Conducătorul autoturismului, un tânăr de 30 de ani, din Republica Moldova, nu a putut prezenta documentele legale de provenienţă pentru cele 92 pachete cu ţigarete găsite în autoturism.

Întreaga cantitate de ţigări a fost ridicată în vederea continuării cercetărilor iar pe numele bărbatului a fost întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracţiunii de contrabandă.

 

Te-ar putea interesa si

VIDEO: Băimăreanul prins la volan beat, fără permis și cu numere false pe mașină a fost arestat preventiv

Vasile Dale

VIDEO: După valul de viroze au fost confirmate primele două cazuri de scarlatină în Baia Mare

Vasile Dale

EXCLUSIV: Primarul Cherecheș este EXTERNAT. Avocații au cerut recuzarea completului de judecată. S-ar putea repartiza un alt judecator în caz de admitere (ACTUALIZARE)

Vasile Dale

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.