Eveniment

INCENDIU VIOLENT: Arde școala din Văleni, comuna Călinești – FOTO, VIDEO

Pompierii militari din Sighetu Marmației intervin la această oră pentru stingerea unui incendiu izbucnit la acoperișul Școlii Generale din satul Văleni, comuna Călinești.

Din primele informații aproximativ 200 mp din acoperișul școlii este cuprins de flăcări. Din fericire nu sunt victime. Copiii plecaseră acasă de la cursuri.

Vă reamintim că în 14 octombrie 2013 a ars în totalitate Școala din Călinești.

Actualizare

Cauză probabilă a izbucnirii focului: scurtcircuit electric la o doză de curent defectă. Flăcările au distrus: acoperișul din lemn, circa 50 mp din tavanul de lemn și s-au distrus 10 calculatoare dintr-o sală de curs.

Te-ar putea interesa si

ACCIDENTE ÎN BAIA MARE: Pe Bd. Republicii a accidentat un pieton, apoi a fugit de la locul faptei. Un tânăr din Baia Sprie a lovit pe Şcolii trei maşini parcate regulamentar (FOTO)

Vasile Dale

Desemnare la conducerea Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Maramureş

Vasile Dale

12 percheziții în Baia Mare la persoane bănuite de contrabandă (video)

Redactie

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.