National

CU LEGEA NU-I DE GLUMIT: Bărbat condamnat la închisoare, prins după ce a făcut un accident cu o maşină furată

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Cluj în colaborate cu polițiști din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Baciu au identificat și reținut, în această dimineaţă, un bărbat de 28 de ani din comuna Țaga, județul Cluj.

Bărbatul are mandat de executare a pedepsei cu închisoarea pentru o perioadă de 3 ani şi 219 zile, fiind condamnat de magistrații Judecătoriei Cluj-Napoca.

Acesta este bănuit că în noaptea de 31.05/01.06, ar fi sustras o autoutilitară din incinta unei spălătorii auto din municipiul Cluj-Napoca și ar fi condus-o până în județul Maramureș unde ar fi fost implicat într-un eveniment rutier cu pagube materiale, abandonând mașina.

Bărbatul este cercetat sub aspectul comiterii infracțiunii de furt în scop de folosință.

Te-ar putea interesa si

Taxe ireale, plătite de un turiști în Grecia – Taxă de copac și taxă de pahar!!!

Vasile Dale

Austriecii de la Strabag blochează modernizarea Aeroportului din Satu Mare

Vasile Dale

REVINE ÎN ETER: eMM Radio va emite din nou pe frecvențele 98,1 și 92,8 MHz

Redactie

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.