Eveniment

ACCIDENT LA INTRARE ÎN DEJ / ACTUALIZARE: Un camion al Armatei, care tracta un tun, la un pas să cadă în gol de pe un pod (GALERIE FOTO)

Un accident rutier în care a fost implicat un camion al Armatei a avut loc, în această dimineaţă, la intrare în Dej în zona sensului giratoriu Bistriţa – Baia Mare.

Utilajul Armatei a rupt bara de protecţie a podului şi a rămas suspendat. Acesta tracta un tun.

Actualizare

„Am fost solicitați să intervenim cu o autospecială cu modul de descarcerare, alături de un echipaj SAJ, în urma unui eveniment rutier în care a fost implicat un ansamblu camion – atelaj militar, care s-a produs pe podul de la ieșirea din municipiul Dej spre Bistrița, în jurul orei 10.30.
A fost consultat un militar din camionul implicat în eveniment de către echipajul SAJ și a fost transportat pentru investigații suplimentare la spital”, informează autorităţile.

Din primele informaţii, camionul a intrat în derapaj din cauza tunului pe care îl tracta.

Te-ar putea interesa si

EXCLUSIV VIDEO: DUPĂ UN SCANDAL – O femeie din Cicîrlău a aruncat benzină în curte și a dat foc. Vecinii sunt panicați

Vasile Dale

EXCLUSIV DOCUMENT: Corpul de control al Prim Ministrului României – verifică la sânge Ocolul Silvic Vișeu de Sus. S-au găsit nereguli grave

Vasile Dale

EXCLUSIV VIDEO: Atacul maidanezilor lângă Spitalul Orășenesc Târgu Lăpuș. 4 oi și o capră au fost ucise (actualizare)

Vasile Dale

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.