Recomandate

FOTO, VIDEO: Bărbatul rănit în explozie, transportat cu avionul la o clinică din Viena

Luni la prânz, un bărbat de 41 de ani a fost victima unei explozii, produsă la un cuptor de topire și turnare a pieselor metalice. Bărbatul rănit a fost transportat de urgență la Secția Anestezie și Terapie Intensivă a Spitalului Judeţean de Urgenţă “Dr.Constantin Opriş” Baia Mare cu arsuri de gradul 2, 3 și 4.

În această seară, la ora 20.15, pacientul a fost preluat de un avion sosit de la Györ – Ungaria, care a aterizat pe Aeroportul Baia Mare: destinaţia –  AKH Viena. 

Reprezentanţii spitalului băimărean spuneau că toate costurile transportului vor fi suportate de familia pacientului, inginer şef la societatea comercială. Totuşi, gurile rele spun că acest lucru nu se va întâmpla, fiindcă şeful firmei este unul dintre cei mai bogați români conform Forbes.

Citeşe şi

Te-ar putea interesa si

VIDEO – FOCAR DE INFECȚIE: Gara CFR Baia Mare a fost închisă de inspectorii OPC Maramureș – actualizare

Vasile Dale

Sorin Bochiș, originar din Baia Mare, un pilot cu o experiență uriașă, mort într-un accident aviatic, la șapte ani de la o ciocnire în aer în urma căreia a supraviețuit miraculos

Redactie

RĂZBOIUL ŞI EFECTELE ASUPRA TURISMULUI: Pensiunile aflate la doar 20 de kilometri de Ucraina, aproape goale

Redactie

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.