Eveniment

ACCIDENT LA BERINŢA: S-a urcat băut la volan şi a aterizat cu maşina în câmp

Azi, 04 decembrie, orele 10.50, polițiștii rutieri din Târgu Lăpuș au intervenit la un accident rutier produs în Berința.

La fața locului polițiștii au identificat un autoturism care prezenta avarii în urma ieșirii de pe partea carosabilă, în câmp.

La volanul autoturismului a fost identificat un bărbat de 63 de ani din Copalnic Mănăștur, care în urma testării cu aparatul etilotest a rezultat că avea o alcoolemie de 0,69 mg/l alcool în aerul expirat.

În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența băuturilor alcoolice.

Te-ar putea interesa si

EXCLUSIV: Un tânăr din Viile Apei a dispărut cu toate încasările unei firme de curierat – 150.000 de lei

Redactie

VIDEO: Grevă spontană la Colegiul Economic „Nicolae Titulescu” Baia Mare

Redactie

EXCLUSIV VIDEO BOTIZA – O fetiţă de trei ani era la coadă, în braţele tatălui în momentul exploziei. Bărbatul muncește la Jandarmeria Maramureș

Vasile Dale

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.