BREAKING NEWSEvenimentMaramuresul IstoricRecomandate

ULTRAJ LA MOISEI: Polițist lovit cu pumnul de un localnic care petrecea în miez de noapte

Un bărbat din comuna Moisei este cercetat sub aspectul comiterii infracțiunii de ultraj, după ce s-a manifestat agresiv și a amenințat echipajul de poliție care a intervenit în urma unei sesizări privind tulburarea ordinii și liniștii publice.

Cauza a fost înaintată Parchetului de pe lângă Judecătoria Vișeul de Sus. În fapt, polițiștii s-au deplasat aseară, în jurul orei 23:00, la un imobil de pe raza comunei Moisei, în baza unei sesizări cu privire la faptul că la un imobil se aude muzică și este deranjată liniștea publică.

La fața locului a fost identificat proprietarul imobilului, care asculta muzică la intensitate foarte mare și care, la vederea polițiștilor, a devenit recalcitrant amenințându-i cu moartea.

Polițiștii au luat măsură imobilizării lui, l-au transportat la sediul poliției și ulterior la Spitalul Municipal Sighetu Marmației. Cercetările continuă, urmând a fi dispuse măsuri legale.

Te-ar putea interesa si

EXCLUSIV VIDEO: Un șofer beat criță a lovit o mașină și a fugit de poliție. A fost prins în zona Școlii Nr. 21 din Baia Mare

Vasile Dale

Tânăr (20 ani) arestat preventiv după ce, prin violență, i-a smuls lănțișorul de gât unei băimărence

Vasile Dale

ULTIMA ORĂ: DNA l-a reţinut şi pe socrul primarului din Baia Mare, Cătălin Cherecheş

Redactie

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.