BREAKING NEWSImportantRecomandate

Pană de curent fără precedent în nord-vestul țării! Șase județe au fost afectate

Nord-vestul țării a fost afectat de o avarie în reţeaua de transport al energiei a lăsat fără electricitate șase județe. Între timp, pana de curent a fost remediată, iar Transelectrica va stabili cauzele care au dus la pana de curent uriaşă. Sunt afectate județele Maramureș, Satu Mare, Cluj, Mureș, Sibiu, Bistrița Năsăud.

O avarie în reţeaua de transport al energiei a lăsat fără electricitate mai multe zone din nord-vestul, vineri după-amiază, au declarat, pentru AGERPRES, reprezentanţii Transelectrica.

‘Este vorba despre o avarie de sistem pe interconexiuni. Deocamdată nu ştim exact cauzele, dar le vom analiza. Este o problemă zonală, în nord-vestul ţării. Alimentarea cu energie a fost restabilită aproape în totalitate în acest moment (la ora 16:20)”, au precizat responsabilii Transelectrica.

Aceştia au precizat că vor reveni cu un comunicat de presă de îndată ce vor avea informaţii suplimentare.

Reţeaua de transport al energiei din România este legată de cea europeană prin reţeaua din Ungaria.

CLICK AICI PENTRU IMAGINI VIDEO.

Te-ar putea interesa si

DOSAR PENAL: Tânăr de 24 de ani, reţinut după ce a încercat să violeze o femeie 49 de ani

Redactie

ACCIDENT PE VALEA OLTULUI: Un TIR condus de un băimărean s-a răsturnat. Avea o concentrație de 0,94 miligrame/litru alcool pur în aerul expirat (GALERIE FOTO)

Redactie

CULCEA – Beat criță s-a izbit cu scuterul de o mașină parcată

Vasile Dale

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.