BREAKING NEWSEvenimentRecomandateTara Chioarului

VIDEO – CRATERELE DE PE MARTE AU AJUNS PE PĂMÂNT, ÎN MARAMUREȘ: Drumul comunal Satulung – Finteușu Mic – Arieșul de Pădure – Coltău un adevărat dezastru

Drumul Comunal 71 Satulung – Finteușu Mic – Arieșul de Pădure – Coltău (DC71) este oficial cea mai dezastruoasă din județul Maramureș! Practic craterele de Marte au ajuns pe Terra, tocmai în Maramureș.

Șoseaua este folosită de foarte mulți maramureșeni ca o rută alternativă la DN1C, tot mai aglomerată, pentru a ajuns în municipiul Baia Mare. Numai că mașinile sunt pur și simplu distruse în gropile din carosabil. Mai mult, de la ieșirea din Arieșul de Pădure până la intrare în localitatea Coltău, drumul nu a cunoscut vreodată asfaltul.

Cine și când o vor repara sau măcar astupa gropile? Nimeni nu știe.

Te-ar putea interesa si

EXCLUSIV: Sub privirile celor trei copilași, o șoferiță a fost agresată de un șofer în traficul din Baia Mare

Vasile Dale

EXCLUSIV: Complexul STEJARUL și-a redeschis porțile. Maramureșenii au venit să trăiască LIVE minunea renașterii unui simbol al Țării Chioarului

Vasile Dale

Judecătorii au decis încarcerarea imediată a primarul fugar Cherecheș în Penitenciarul din Gablingen

Vasile Dale

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

În toate magazinele din Maramureș.

This will close in 10 seconds