BREAKING NEWSImportantMaramuresul Istoric

REUȘITE: Elevii Vasile Gabriel Vouciuc și Grigor Petruța s-au calificat la etapa națională la Concursul de Istorie ”Memoria Holocaustului!

Două reușite excelente pentru doi elevi din Maramureșul Istoric. Ambii au ocupat locul 1 la etapele județene și implicit calificarea la faza națională a Concursului de Istorie ”Memoria Holocaustului”.

Vasile Gabriel Vouciu (clasa a XI-a E) de la Colegiul Național ”Dragos Vodă” din Sighetu Marmației este coordonat de prof Claudia Dura.

Grigor Petruța (clasa a VII-a) de la Școala Generală Nr. 1 Strâmtura a reușit să acumuleze 97 de puncte (din 100) și s-a calificat la faza națională a concursului. Eleva este coordonată de profesorul Gheorghe Tăut.

Felicitări ambilor și mult succes

Te-ar putea interesa si

VIDEO EXCLUSIV: Un bărbat din Poienile de Sub Munte a murit și patru persoane rănite pe Bulevardul Independenței (ACTUALIZARE)

Vasile Dale

EXCLUSIV: Tragedie la Desesti – Un paznic de vânătoare s-a impuşcat! în piept în propria curte (foto)

Vasile Dale

ÎN 24 DE ORE: Pompierii maramureșeni au intervenit la două incendii: în Baia Mare şi Şomcuta Mare

Vasile Dale

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.