Important

Acțiuni pe linia prevenirii și combaterii faptelor ilegale din domeniul sistemelor de pază și securitate

În cursul lunii septembrie, polițiștii din cadrul Compartimentului Sisteme de de Securitate, cu sprijinul efectivelor de ordine publică din cadrul subunităților teritoriale, au efectuat acțiuni pe linia prevenirii și combaterii faptelor ilegale din domeniul sistemelor de pază și securitate.
Activitățile au vizat verificarea respectării normelor referitoare la paza obiectivelor, bunurilor, valorilor și protecția persoanelor în locațiile în care paza se efectuează cu personal angajat.
În urma neregulilor constatate, polițiștii au aplicat 29 de sancțiuni contravenționale conform prevederilor Legii Nr. 333/2003 privind paza obiectivelor, bunurilor, valorilor și protecția persoanelor și a H.G. Nr. 301/2012.
Valoarea totală a sancțiunilor aplicate a fost de aproximativ 19.000 de lei.

Te-ar putea interesa si

INTERVENŢIE INEDITĂ: Jandarmii au prins un şarpe la Casa Corpului Didactic

Redactie

Trenulețul cu sateliți Starlink pe cerul Băii Mare! Cât costă accesul la internet (VIDEO)

Vasile Dale

Elevii din Baia Mare învaţă să acorde primul ajutor

Redactie

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

În toate magazinele din Maramureș.

This will close in 10 seconds