Important

Peste 6 kilograme de de tutun confiscată de polițiști de la un băimărean

Aseară, 26 octombrie, ofițerii Biroului de Combatere a Contrabandei, cu spijinul polițiștilor din Tăuții Măgherăuș au identificat și oprit în trafic un autoturism, despre care exista suspiciunea că ar transporta produse din tutun nefiscalizate, condus de un bărbat de 47 de ani din Baia Mare.
În urma percheziției efectuată de polițiști asupra autoturismului a fost identificată o cantitate de 6,06 kg de tutun, produs accizabil supus marcării, în afara antrepozitului fiscal, peste limita legală de 1 kg, în valoare de aproximativ 6.100 de lei.
Polițiștii continuă cercetările în vederea identificării tuturor participanţilor la activitatea infracţională şi tragerii acestora la răspundere penală, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Baia Mare, privind săvârșirea infracțiunii prev. și ped. de art. 452, alin. 1, lit. h din Legea nr. 227 din 2015, respectiv deținerea de către orice persoană în afara antrepozitului fiscal sau comercializarea pe teritoriul României a produselor accizabile supuse marcării.

Te-ar putea interesa si

Brian Cristian, deputat USRPLUS de Maramureș: “Suntem pe drumul cel bun. Am reușit să eliminăm pensiile speciale ale parlamentarilor!”

Vasile Dale

EXCLUSIV VIDEO – Criză de sânge în Maramureș. Donatorii primesc prin tragere la sorți gadgeturi

Vasile Dale

PSD a votat în Parlament redeschiderea piețelor și târgurilor!

Redactie

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

În toate magazinele din Maramureș.

This will close in 9 seconds