BREAKING NEWSRecomandateTara Lapusului

Bărbat din Vima Mică, evadat din arestul la domiciliu. După patru zile s-a predat autorităţilor

La data de 25 august a.c., polițiștii Secției 7 Suciu de Sus au constatat faptul că un bărbat de 36 de ani, din Vima Mică, ar fi evadat din arestul la domiciliu.

Bărbatul era cercetat pentru comiterea infracțiunilor de lovirea sau alte violențe, distrugere și tulburarea ordinii și liniștii publice și ar fi trebuit să se prezinte în fața Tribunalului.

Întrucât nu a respectat obligațiile impuse de instanță de a se supune anumitor restricții de comunicare i-a fost schimbată măsura preventivă în arestul preventiv.

Pentru a se sustrage executării acesteia, bărbatul ar fi plecat de acasă.

Bărbatul a fost dat în urmărire de polițiști. iar pe numele său a fost întocmit un nou dosar penal pentru evadare.

În același timp polițiștii Secției 7 Suciu de Sus au demarat activitățile de căutare, beneficiind de sprijinul a două cupluri chinotehnice aparținând Grupei Canine din cadrul Serviciului de Ordine Publică Maramureș.

Bărbatul s-a predat astăzi autorităților şi a fost depus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al I.P.J. Maramureș.

Te-ar putea interesa si

Exclusiv video: O casă din lemn din zona pârtiilor de schi de la Cavnic a ars ca o torță – actualizare

Vasile Dale

VIDEO: Accident la Semilună, provocat de un şofer băut. A fost resținut (ACTUALIZARE)

Redactie

Beat criță și cu permisul suspendat, un șofer a fost prins de polițiști în trafic la Coruia. Altul prins cu permisul fals

Vasile Dale

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.