Important

UN STROP DE SÂNGE PENTRU O VIAŢĂ: Sânge donat de polițiștii maramureșeni pentru persoanele rănite în explozia de la Crevedia

Uneori pentru o viață e nevoie de atât de puțin: de un pic de empatie, un pic de timp și un pic de sânge. Pentru cei care luptă pentru viața lor, fiecare strop de sânge contează.

Astfel polițiștii maramureșeni au dat dovadă de un pic de empatie și, începând de duminică, s-au mobilizat pentru a oferi un pic de timp și un pic de sânge, într-un gest de solidaritate cu persoanele rănite în explozia de la Crevedia.

Sângele este unul dintre puținele lucruri care nu se cumpără, nu se vinde, se donează. Printr-o simplă donare de sânge pot fi salvate trei vieți.

Te-ar putea interesa si

Poliţist din Maramureş, instructor în domeniul conducerii autovehiculelor în regim prioritar (VIDEO)

Vasile Dale

Gabriel-Valer Zetea, deputat PSD: ”Marcel Ciolacu a promis susținere pentru proiectele Cultului Penticostal din Baia Mare”

Redactie

S-a ales cu dosar penal fiindcă nu a respectat ordinul de protecţie

Vasile Dale

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.