Maramuresul Istoric

VIOLENŢĂ DOMESTICĂ LA VIŞEU DE SUS: A încălcat ordinul de protecție şi şi-a ameninţat fosta concubină

Ieri, 12 septembrie, polițiștii din Vișeu de Sus au fost sesizați de către o femeie de 43 de ani din oraș, cu privire la faptul că fostul său concubin de 46 de ani s-a deplasat la locul acesteia de muncă unde i-a adresat amenințări cu acte de violență.
În urma verificărilor efectuate s-a stabilit faptul că bărbatul a încălcat ordinul de protecție emis pe numele său, pe o perioadă de 6 luni de zile, prin aceea că nu a respectat obligația de a păstra o distanță de minim 10 metri față de femeie și de locul ei de muncă.
În cauză, polițiștii efectuează cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de încălcarea de către persoana împotriva căreia a fost emis un ordin de protecție a măsurilor dispuse și amenințare.

Te-ar putea interesa si

L-AȚIVĂZUT? Bărbat din Moisei dat dispărut de familie. Poliția îl caută. A fost găsit în Iași (actualizare)

Redactie

Trei grăniceri ucraineni înarmați cu mitraliere prinși de polițiștii de frontieră maramureșeni pe teritoriul ROMÂNIEI!!! S-au rătăcit când urmăreau refugiați din țara vecină (exclusiv)

Vasile Dale

FOTO – Focuri de armă la Sighetu Marmației. 8 contrabandiști au trecut râul Tisa cu țigări din Ucraina

Vasile Dale

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.