BREAKING NEWSEvenimentMaramuresul Istoric

FOTO: Trei garaje au ars azinoapte în Baia Mare. Alte trei incendii în Vișeu de Sus și Hoteni

Trei garaje, pe o suprafata de aproximativ 150 de metri patrati, au ars azi noapte, din cauza unui redresor suprasolicitat.

Detasamentul Baia Mare a intervenit pentru lichidarea incendiului cu 3 autospeciale de stingere si un echipaj SMURD. Au ars diverse materiale din plastic textile si unelte si scule electrice. Nu au fost victime.

Alte trei incendii

Pompierii maramureseni au lichidat in ultimele 24 de ore inca 3 incendii, pe langa cel mentionat mai sus.

1. Pompierii baimareni au lichidat un incendiu izbucnit la un autoturism pe Valea Borcutului. Cauza probabila: scurtcircuit

2. Pompierii din cadrul Sectiei Viseu de Sus au intervenit cu 2 echipaje de stingere si un echipaj SMURD pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la o casa. Au ars circa 4 mp de perete din lemn. Cel mai probabil, incendiul a izbucnit din cauza cosului de fum neprotejat corespunzator fata de materialele combustibile din jur.

3. Pompierii sigheteni,alaturi de SVSU Ocna Sugatag, au intervenit in Hoteni, unde acoperisul unei case a fost cuprins de flacari. Au ars: aprox. 100mp de sarpanta, 40 mp de fatada din polistiren, 40 mp de tavan din lemn si diverse obiecte de mobilier aflate in interior.

Te-ar putea interesa si

PÂNĂ ÎN 23 NOIEMBRIE: Trafic feroviar închis între Vişeu de Jos şi Sighetu Marmaţiei

Vasile Dale

EXCLUSIV FOTO: Autoturismele dintr-un cartier băimărean vandalizate azi-noapte

Vasile Dale

Armin van Buuren, la conferința de presă de la Untold 2019. ”Show-ul de vineri noapte este ca o finală de Champions League pentru mine…”

Redactie

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.