Raulino delivery
Anais

Știri EXCLUSIVE

De interes

PERCHEZIŢII DOMICILIARE: Un băimărean a avut în casă nu mai puţin de 270 de kilogramede articole pirotehnice

Azi, 22 decembrie, începând cu ora 06.00, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, au pus în executare un mandat de percheziție domiciliară emis de Judecătoria Baia Mare, pe raza municipiului Baia Mare, la domiciliul unui tânăr de 23 de ani.

În cadrul activităților, polițiștii au identificat și indisponibilizat 1.200 de emițătoare de sunet tip petardă cu 3 focuri fiecare din categoria P1, 2.620 de emițătoare de sunet FS3 din categoria P1, 10.800 de emițătoare de sunet din categoria P1, 20 de baterii de artificii cu 36 de focuri fiecare din categoria F2, 14 baterii de artificii cu 49 de focuri fiecare din categoria F2, 8 baterii de artificii cu 100 de focuri fiecare din categoria F3 și 100 de petarde luminoase FS6 din categoria F4.

Întreaga cantitate de aproximativ 270 kg., în valoare de aproximativ 13.500 de lei, a fost ridicată în vederea continuării cercetărilor.

În cauză, polițiștii efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de orice operațiuni cu articole pirotehnice efectuate fără drept și comercializarea articolelor pirotehnice din categoriile 1 și P1, către persoane care nu au împlinit vârsta de 18 ani, fapte prevăzute de art. 37, lit. a și b din Legea 126/1995 republicată.

Redactie
Redactie
Fondată în 2016, redacția vasiledale.ro s-a născut la intersecția dintre jurnalism și dinamismul rețelelor sociale, punând accent pe formatul video live și pe optimizarea pentru mobil. Echipa noastră s-a distins prin fact-checking riguros și o abordare vizuală modernă, adaptată consumului rapid de informație. Redacția, vasiledale.ro, a devenit rapid o voce digitală influentă în tot Maramureșul și nu numai.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

SPORT