BREAKING NEWSEveniment

Accident de circulație în Tăuții de Sus cercetat de polițiști. Un autoturism a intrat în coliziune cu un motociclu

Ieri, 10 aprilie, polițiștii au intervenit pe D.N. 18, în localitatea Tăuții de Sus pentru soluționarea unui accident rutier.
Deplasați la fața locului, polițiștii au constatat că o femeie de 34 de ani din Tăuții Măgherăuș, care conducea un autoturism dinspre orașul Baia Sprie înspre municipiul Baia Mare, a intrat în coliziune cu un motociclu.
Evenimentul rutier s-a soldat cu vătămarea corporală a conducătorului motociclului, un băimărean în vârstă de 32 de ani, și a unei pasagere, o femeie în vârstă de 41 de ani din Șurdești. Cele două victime au fost transportate la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Conducătorii vehiculelor au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind zero.
Polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Te-ar putea interesa si

ŞEDINŢA FESTIVĂ A CONSILIULUI JUDEŢEAN: Academicianul Alexandru Surdu, cetățean de onoare al Maramureșului

Vasile Dale

S-au votat pentru pentru crearea și dezvoltarea unui parc de specializare inteligentă în comuna Giulești

Vasile Dale

CRIZA CARBURANŢILOR: Un șofer din Baia Mare a filmat cum era țepuit la pompă, într-o benzinărie. „De unde a scos suma asta de plată?”

Redactie

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.