Eveniment

Acțiune umanitară a poliţiştilor din Şomcuta Mare. Trei familii din Vărai, Mesteacăn și Berchezoaia – Cătunul Chioar vor avea sărbători mai frumoase

Vinerea Mare, o zi cu semnificaţie deosebită, a devenit pentru poliţişti un moment de reflecţie cocretizat printr-o acţiune de suflet.

Reamintindu-și una dintre legile ce aduc armonie, „Să iubești pe aproapele tău ca pe tine însuți”, poliţiştii din cadrul Poliției orașului Șomcuta Mare s-au organizat pentru a aduce zâmbet și speranță semenilor cu nevoi.

În cadrul unei acțiuni umanitare pe care au organizat-o din resurse proprii, polițiștii au ajuns la trei familii din localitățile Vărai, Mesteacăn și Berchezoaia – Cătunul Chioar, cu cele mai bune gânduri de încurajare, dar și cu alimente, cadouri și dulciuri.

Dorința polițiștilor a fost aceea de a aduce un strop de speranță celor 10 copii ai familiilor monoparentale pe care le-au vizitat.

Când empatia şi dorinţa de a-i fi bine şi celuilalt sunt prezente, bucuria sărbătorilor se resimte cu mai multă emoţie, dar şi cu împăcare.

Te-ar putea interesa si

ACCIDENT: DOUA MASINI S-AU CIOCNIT PE STRADA 22 DECEMBRIE. O PERSOANA RANITA (FOTO/VIDEO)

Vasile Dale

Top criterii de selecție a unui cazinou mobil

Vasile Dale

EXCLUSIV VIDEO CITITORI: Duster de Poliție surprins cu 100 km/oră pe DN18 în localitate. Fără semnale acustice sau luminoase – ACTUALIZARE

Vasile Dale

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.