Eveniment

PENTRU SIGURANŢA TURIŞTILOR: Salvamontiştii reamenajează traseul spre Creasta Cocoşului

În ultimele zile ale săptămânii care tocmai a ajuns la final salvatorii montani ai SPJ SALVAMONT MARAMUREȘ au reamenajat traseul care urcă de la Masa de Piatră până la Creasta Cocoșului.

A fost curățată vegetația, a fost aranjată poteca prin drenarea și redirecționarea izvoarelor din apropierea traseului și s-au amenajat trepte din piatră în anumite zone ale traseului pentru o siguranță sporită a vizitatorilor acestei deosebite rezervații.

Se mai lucrează în zilele care urmează la „mâna curentă” (balustradă care a fost ruptă pe anumite porțiuni datorită căderii unor copaci), această urmând a fi înlocuită sau reparată.

Totul pentru siguranță turiștilor care aleg să-și petreacă timpul liber în natură.

Te-ar putea interesa si

ACCIDENT RUTIER: UN MARAMURESEAN A LOVIT DIN SPATE UN BMW LANGA CLUJ NAPOCA (GALERIE FOTO)

Vasile Dale

TRAFIC DE DROGURI: Doi bărbați și o femeie arestați preventiv după perchezițiile de astăzi din zona Enescu din Baia Mare. Al patrulea bărbat reținut (VIDEO)

Vasile Dale

ACCIDENT: O maramureșeancă a fost implicată într-un eveniment rutier soldat cu cinci persoane rănite (foto)

Vasile Dale

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.