BREAKING NEWSNationalRecomandate

Maramureşean implicat într-un accident produs în judeţul Cluj. Două maşini s-au ciocnit la ieşirea din Gherla – foto

Un accident rutier s-a produs duminică în jurul orei 15, la ieșirea din Gherla spre Livada – judeţul Cluj.

Din primele informații, au fost implicate două autoturisme, care au părăsit șoseaua în urma coliziunii. La fața locului a intervenit un echipaj de Ambulanță și Poliția.

Din primele cercetări efectuate de polițiști a rezultat că o soferită în vârstă de 68 de ani, din Cluj-Napoca, care circula dinspre Cluj spre Gherla, la un moment dat ar fi adormit la volan. Mașina a pătruns pe contrasens, intrând în coliziune cu un autoturism condus din sens opus de un bărbat din județul Maramureș. în vârstă de 51 de ani.

Echipajul medical a preluat șoferița și a transportat-o la spital.

Cercetările cu etilotestul efectuate de polițiști au indicat faptul că niciunul dintre conducătorii auto nu consumaseră băuturi alcoolice.

În acest caz se continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Te-ar putea interesa si

ACTUALIZARE / FOTO, VIDEO: Arde Casa de Cultură a Sindicatelor din Baia Mare. 40 de persoane s-au autoevacuat

Vasile Dale

DESCINDERI ÎN BAIA MARE: PERCHEZIȚII LA PERSOANE BĂNUITE DE CONTRABANDĂ CU ȚIGĂRI

Redactie

EXCLUSIV VIDEO: REVOLTĂ LA ULMENI – Locuitorii din Chelința cer apă și curent. Primarul este de negăsit iar vicele a ”plecat” sediul primăriei

Vasile Dale

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.