BREAKING NEWSImportant

OPT STUDENȚI AU ÎNCEPUT STAGIUL DE PRACTICĂ LA I.P.J. MARAMUREȘ

Începând de astăzi, timp de patru săptămâni, opt studenți din cadrul Academiei de Poliție „Alexandru Ioan Cuza”  București- Facultatea de Poliție, anul I și II, își vor aprofunda noțiunile teoretice și practice în cadrul structurilor ale I.P.J. Maramureș.

După o întâlnire cu conducerea inspectoratului, studenților le-au fost prezentate aspectele esențiale ce țin de stagiul de practică, de specificul unității, programul orar, activitățile pe care le vor desfășura, precum și conduita pe care aceștia trebuie să o adopte în relația cu cetățenii pe timpul desfășurării intervențiilor.

Scopul acestui stagiu de practică este de a oferi studenților oportunitatea de a aplicate cunoștințele teoretice acumulate în timpul studiilor, precum și perfecționarea deprinderilor practice specifice activității polițienești pe care le vor efectua, într-un mediu real de lucru. Aceștia vor avea șansa de a învăța, de a se dezvolta și de a contribui la eforturile noastre în menținerea ordinii și liniștii publice, precum și în domeniul de investigare a criminalității economice.

Studenții au fost repartizați pe perioada practicii în supravegherea unor tutori profesionali, care au rolul de a îndruma și sprijini activitatea viitorilor polițiști.

Le urăm mult succes în activitatea teoretică și practică!

Te-ar putea interesa si

EXCLUSIV VIDEO: Biciclist accidentat mortal la Bogdan Vodă. Șoferul avea permisul suspendat și a încercat să modifice locul accidentului (ACTUALIZARE)

Vasile Dale

Investește inteligent în Parcul de Specializare Inteligentă Târgu Lăpuș!

Vasile Dale

APEL UMANITAR: Este nevoie urgentă de sânge!

Redactie

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.