Raulino delivery
Anais

Știri EXCLUSIVE

De interes

EXCLUSIV: CU OCHII PE EI – Șmecherașii din zona UNIC săltați de polițiștii băimăreni. Aveau droguri

”Scuzați-mă pentru deranj, dar nu mai știm la cine să apelăm. Un cartier întreg suntem terorizați de gașcă de huligani. Totul se întâmplă în spate la Unic. Vând droguri, consumă, manelele bubuie la maxim la 3 noaptea. O țin într-un chef până dimineața. Cum e posibil ca o gașcă de huligani să vândă droguri lângă o școală, să deranjeze noaptea de noapte un cartier întreg iar autoritățile să nu facă nimic? Oamenii se tem de ei pentru că sunt violenți. Aseară au aruncat cu o sticlă de bere într-o mașină. Oamenii trăiesc în teroare iar huliganii continuă să se distreze și să se drogheze. Poate ne ajutați” este strigătul disperat al unui cititor al site-ului www.vasiledale.ro.

Cum oamenii din zonă ne-au spus că nu fac sesizări pentru că le este frică, am făcut-o noi. Poliția Municipiului Baia Mare a fost receptivă la doleanțele locuitorilor din zona respectivă. Astfel, conform informațiilor noastre, zona va fi atent monitorizată și supravegheată în perioada următoare. Știm că deficitul de personal este uriaș în rândul polițiștilor maramureșeni însă ne bucură că sesizările oamenilor sunt ascultate.

Și a venit și primul rezultat

”Polițiștii de ordine publică din Baia Mare au intervenit pe strada George Enescu, unde o persoană a sesizat prin apel unic de urgență cu privire la faptul că se tulbură ordinea și liniștea publică.

Polițiștii s-au deplasat la fața locului, unde au fost identificate mai multe persoane.

Investigând zona, polițiștii au depistat o țigară artizanală, având un miros înțepător, iar în urma controlului autoturismului, polițiștii au identificat patru pachețele din staniol, care conțineau o substanță vegetală de culoare verde-olive.

Acestea au fost ridicate, sigilate și transmise către Serviciul de Combatere a Criminalității Organizate Maramureș, în vederea continuării cercetărilor.

Totodată, în urma celor constatate la fața locului, polițiștii au aplicat mai multe sancțiuni contravenționale pentru nerespectarea prevederilor Legii 61 din 1991 Republicată”, este comunicatul oficial transmis site-ului nostru prin intermediul biroului de presă al IPJ Maramureș.

Cititorului nostru i-a fost frică să filmeze din cauza faptului că huliganii sunt extrem de violenți
Vasile Dale
Vasile Dale
Lucrează în presa din România încă din anul 1999 și a obținut, în toți acești ani, o vastă experiență jurnalistică. Din anul 2005, Vasile Dale este corespondent Antena 3 CNN și se numără printre primii corespondenți care au transmis informații și știri din nordul țării. In perioada 2005-2023 a fost si corespondent Antena 1.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

SPORT