Sport

FOTBAL FEMININ. Liga 2: Victorie importantă în deplasare pentru fetele de la Fotbal Feminin Baia Mare

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – ACS Fotbal Feminin Baia Mare 0-2(0-0)

O victorie importantă pentru ACS Fotbal Feminin Baia Mare a fost obținută în deplasarea de la Sepsi OSK Sfântu Gheorghe. Echipa din Baia Mare s-a impus cu scorul de 2-0 după un meci intens disputat. Prima repriză s-a încheiat la egalitate, 0-0.

În partea a doua, echipa oaspete a dominat jocul, iar primul gol a fost înscris de Andreea Cândea în minutul 75, printr-o execuție spectaculoasă din lovitură liberă. Al doilea gol a venit în minutul 83, tot în urma unei execuții de excepție, de această dată din partea Biancăi Lazăr.

Următorul meci al ACS Fotbal Feminin Baia Mare va avea loc pe 13 octombrie, la ora 11:00, când va primi vizita echipei ACS Atletic Drobeta Turnu Severin. Partida se va disputa pe stadionul Viorel Mateianu.

Te-ar putea interesa si

O zi de neuitat la Zynir Bike & Run – Sport, Aventură și Comunitate (foto)

Vasile Dale

Redactie

ATLETISM: Şase medalii obţinute de sportivii Liceului cu Program Sportiv Baia Mare la Campionatul Național de Aruncări (FOTO)