BREAKING NEWSEveniment

BĂTAIE între doi bărbați pe terasa unui local din Baia Mare. Agresorul reținut pentru 24 ore de polițiști

Activitățile specifice efectuate de polițiștii din cadrul Poliției municipiului Baia Mare, au condus la identificarea unui tânăr de 33 de ani, cercetat pentru comiterea infracțiunilor de lovire și tulburarea ordinii și liniștii publice. În baza probatoriului administrat, față de acesta a fost luată măsura reținerii pentru 24 de ore.

În fapt, la data de 09 octombrie a.c., poliția a fost sesizată că doi bărbați, care se aflau pe terasa unui local public din municipiul Baia Mare, pe fondul consumului de alcool s-ar fi agresat reciproc, ulterior părăsind locația. Polițiștii au demarat activități specifice în vederea identificării lor și luării măsurilor legale.

În urma investigațiilor efectuate a fost identificată persoana vătămată, un bărbat de 35 de ani. De asemenea, a fost identificat un tânăr de 33 de ani, bănuit de comiterea infracțiunilor menționate. În baza probatoriului administrat, acesta a fost reținut pentru 24 de ore și depus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă.

Polițiștii continuă cercetările în vederea documentării întregii activități infracționale.

Te-ar putea interesa si

FOTO, VIDEO EXCLUSIV – A DOUA TENTATIVĂ: O tânără s-a aruncat de la etajul 4 al unui bloc de pe strada Păltinișului din Baia Mare (ACTUALIZARE)

Redactie

DESCINDERI ÎN MARAMUEŞ: Percheziţii la persoane bănuite de evaziune fiscală

Redactie

Atenție la ce aplicații vă instalați pe telefon!!! Unele vă golesc conturile din bănci!

Vasile Dale

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.