BREAKING NEWSMaramuresul Istoric

Prevenirea tragediilor pe drumurile publice, prioritate a polițiștilor

Controalele rutiere periodice efectuate de polițiști vizează verificarea respectării normelor de circulație, dar și prevenirea unor comportamente riscante, cum ar fi conducerea sub influența alcoolului sau a substanțelor interzise.

Acționând cu aparatul radar din dotare, dar și cu aparatele de testare a concentrației de alcool și substanțe interzise, polițiștii reduc riscul de accidente grave și previn producerea unor tragedii.

Polițiștii Serviciului Rutier, în colaborare cu cei din cadrul Poliției orașului Dragomirești, au acționat ieri, 14 decembrie, pe mai multe tronsoane de drum.

În urma verificării a 30 de autovehicule, au fost aplicate 15 sancțiuni contravenționale, în valoare de aproximativ 10.000 de lei, și au fost reținute două permise de conducere.

Te-ar putea interesa si

VIDEO EXCLUSIV: Pieton lovit pe o trecere pentru pietoni din intersecția bulevardelor Republicii cu Traian (actualizare)

Vasile Dale

EXCLUSIV: CU MAȘINA PRIMĂRIEI – Primarul din Baia Mare a fost prins de aparatul radar circulând cu viteză. 6 puncte amendă și 4 puncte penalizare (actualizare)

Vasile Dale

Escrocul cu o mie de fețe deghizat în medic SMURD rămâne în arest preventiv. Avem detalii EXCLUSIVE DIN ANCHETĂ! Ar putea fi acuzat și de alte infracțiuni (VIDEO)

Vasile Dale

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.