BREAKING NEWSEvenimentNational

Un bărbat de 54 de ani din Moisei, implicat într-un accident produs în Coasta – județul Bistrița Năsăud

La data de 19 decembrie a.c., polițiștii Secției 4 Poliție Rurală Beclean au intervenit la un eveniment rutier soldat cu pagube materiale, semnalat pe Drumul Județean 151, în Coasta.

La locul accidentului polițiștii au stabilit faptul că o autoutilitară condusă de un bărbat de 62 de ani din Coasta a acroșat un autoturism condus de un bărbat de 54 de ani din Moisei, județul Maramureș. În urma impactului dintre cele două vehicule au rezultat pagube materiale.

Cei doi șoferi au fost testați cu aparatul alcooltest rezultând valoarea de 0,89 mg/l alcool pur în aerul expirat în cazul șoferului din Coasta. În urma celor constatate, bărbatul a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.

Cercetările în acest caz sunt continuate de către polițiștii Secției 4 Poliție Rurală Beclean.

Te-ar putea interesa si

Protest în stradă, la Baia Mare, pentru susținerea Sorinei Pintea. “Singura mea dorință este să i se asigure asistență medicală de specialitate” (VIDEO)

Vasile Dale

UN OM RESPONSABIL: Doar câteva momente i-au trebuit unui băimărean să prindă un minor care încerca să sustragă acumulatorii electrici ai unei autoutilitare

Vasile Dale

Trei infracțiuni rutiere depistate de polițiști în ultimele 24 de ore la Moisei, Baia Mare și Dragomirești

Vasile Dale

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.