Raulino delivery
Anais

Știri EXCLUSIVE

De interes

Casă în flăcări pe str. Universității din Baia Mare. Pompierii au găsit trupul carbonizat al proprietarului

Pompierii din cadrul Detașamentului Baia Mare au intervenit noaptea trecută la un incendiu care s-a produs la o casă pe strada Universității din municipiul Baia Mare. Solicitarea a venit în jurul orei 04:00, iar la fața locului s-au deplasat patru autospeciale de stingere cu apă și spumă, echipajul de descarcerare și unul de prim ajutor SMURD.

La sosirea forțelor de intervenție, incendiul se manifesta generalizat la întreaga clădire, cu suprafața de aproximativ 100 mp.

Având informații că s-ar putea afla o persoană surprinsă în interior, pompierii au adoptat o tactică ofensivă de pătrundere în locuință, în interiorul căreia, aceștia au găsit o persoană carbonizată, identificată ca fiind proprietarul casei, în vârstă de 78 de ani.

Echipajele de stingere au intervenit pentru localizarea și lichidarea incendiului. Cauza probabilă de la care a pornit incendiul a fost stabilită ca fiind aprinderea materialelor combustibile din cauza jarului căzut din sobă.

Redactie
Redactie
Fondată în 2016, redacția vasiledale.ro s-a născut la intersecția dintre jurnalism și dinamismul rețelelor sociale, punând accent pe formatul video live și pe optimizarea pentru mobil. Echipa noastră s-a distins prin fact-checking riguros și o abordare vizuală modernă, adaptată consumului rapid de informație. Redacția, vasiledale.ro, a devenit rapid o voce digitală influentă în tot Maramureșul și nu numai.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

SPORT