BREAKING NEWSImportant

Cosmin Butuza a fost numit secretar de stat în Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor

PSD Maramureș salută numirea lui Cosmin Butuza în funcția de secretar de stat în Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor. Decizia premierului Marcel Ciolacu reprezintă o veste extraordinară atât pentru partid, cât mai ales pentru județul Maramureș, deoarece Cosmin Butuza va coordona activitatea Administrației Fondului de Mediu (AFM).

Președintele PSD Maramureș și al Consiliului Județean Maramureș, Gabriel Zetea a declarat:

Prin aceste noi responsabilități pe care Cosmin le va avea la București va fi și mai aproape de nevoile comunităților locale și de solicitările primarilor maramureșeni. Este important să înțelegem că fiecare proiect finanțat și implementat înseamnă șantiere deschise în județul nostru, iar șantierele aduc bani în buzunarele maramureșenilor și generează plus valoare în economia locală. Astfel, ne ținem promisiunea față de maramureșeni și venim concret în sprijinul comunităților noastre. Îi doresc mult succes lui Cosmin în această nouă provocare și îl asigur de toată susținerea PSD Maramureș!

Felicitări și mult succes în activitate, Cosmin Butuza!

Te-ar putea interesa si

TERIBILISM PE STRADA GRĂNICERILOR – Un băimărean s-a „distrat” cu mașina pe mijlocul străzii băgând spaima în ceilalți participanți la trafic (Video)

Vasile Dale

EXCLUSIV DOCUMENTE: Raport de control devastator la adresa conducerii OS Vișeu ținut ”la sertar”. RNP Romsilva prin DS Maramureș trebuia să remedieze deficiențele descoperite în 60 de zile! Credeți că așa s-a întâmplat?

Vasile Dale

BÂRSANA: Cei opt copii rămaşi orfani după ce tatăl s-a spânzurat au nevoie de ajutorul vostru

Vasile Dale

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.