Mesaj 8 Martie
Raulino delivery

Știri EXCLUSIVE

De interes

Polițiștii din Baia Sprie, alături de elevi în cadrul evenimentului „Săptămâna Școală în Siguranță”

În această săptămână, și polițiștii din Baia Sprie s-au implicat activ în desfășurarea activităților preventive, dedicate elevilor, în cadrul evenimentului „Săptămâna Școală în Siguranță”. Acțiunile au avut ca scop principal creșterea gradului de conștientizare în rândul tinerilor cu privire la riscurile comportamentelor violente și consumului de substanțe interzise.

La întâlnirile organizate au participat aproximativ 50 de elevi din ciclul gimnazial și liceal, alături de cadre didactice și reprezentanți ai autorităților locale. Discuțiile au fost interactive și au vizat teme de actualitate, precum prevenirea violenței, combaterea fenomenului de bullying și a consumului de droguri în rândul elevilor.

Prin aceste activități, polițiștii urmăresc consolidarea parteneriatului cu școlile din comunitate, promovând educația pentru siguranță și prevenirea delincvenței juvenile. Evenimentul a fost apreciat atât de elevi, cât și de cadrele didactice, care au salutat inițiativa și deschiderea autorităților spre dialog cu tinerii.

Activitățile vor continua și în alte unități de învățământ din zonă, ca parte a unei campanii mai ample de educație preventivă la nivel județean.

Vasile Dale
Vasile Dale
Lucrează în presa din România încă din anul 1999 și a obținut, în toți acești ani, o vastă experiență jurnalistică. Din anul 2005, Vasile Dale este corespondent Antena 3 CNN și se numără printre primii corespondenți care au transmis informații și știri din nordul țării. In perioada 2005-2023 a fost si corespondent Antena 1.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

SPORT