BREAKING NEWSImportant

14 iunie – Ziua Mondială a Donatorului de Sânge

Cel mai prețios dar pe care îl putem oferi unui om este viața, iar speranța vieții se dăruiește cu dragoste, cu empatie și, uneori, cu...sânge. 
  Donatorul de sânge este eroul discret de azi al năzuințelor răsunătoare de mâine. Fiecare picătură de sânge oferită unui om aflat în nevoie este un drum al speranței și un zbor către un vis ce convertește în realitate dorința de a fi alături de cei dragi și mâine.
Cele trei sau patru campanii de donare de sânge desfășurate anual de Jandarmeria Maramureș sunt expresia dorinței jandarmilor de a contribui la viață, la speranță, la fericire. Și la zborul celor pregătiți să se înalțe trăind, sperând, crezând. Iar picătura lor de sânge, face diferența.
  Donatorii de sânge sunt bucurie și speranță. Sunt acel mâine la care bolnavul de azi nu mai îndrăznea să spere.
  Ne înclinăm, cu prețuire și le transmitem gânduri de bine, de sănătate și zile îndelungate.
    Mulți și fericiți ani donatorilor de sânge de pretutindeni!

Te-ar putea interesa si

MARAMUREȘUL SĂLBATIC: Poliţişti, ameninţaţi cu o sabie la Budeşti. Agresorul a fost împuşcat in picioare (actualizare)

Redactie

BRACONAJ: BORSEAN IN FATA JUDECATORILOR DUPA CE A IMPUSCAT TREI CERBI IN CARLIBABA

Vasile Dale

UMANITAR – O cățelușă cu doi pui au fost salvați, dar au nevoie de o familie adoptivă (foto)

Vasile Dale

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.