Raulino delivery
Anais

Știri EXCLUSIVE

De interes

EXCLUSIV VIDEO: Criminalul fugar Emil Gânj este căutat acum în pădurea Crăiasa de lângă OCNA ȘUGATAG. Se folosesc și drone

Este desfășurare impresionantă de forțe la această oră în zona stațiunii balneoclimaterice Ocna Șugatag. La fața locului sunt polițiși, jandarmi și polițiști de frontieră. Conform surselor noastre aceștia l-ar căuta pe criminalul fugar Emil Gânj.

Individul la data de 15 iulie 2025 a fost arestat preventiv în lipsă pentru comiterea infracțiunii de omor calificat și distrugere. El și-a ucis fosta iubita după care a dispărut. De atunci se încearcă prinderea acestuia, fără niciun rezultat. Au fost căutări disperate în județul Mureș dar și în județul Bistrița Năsăud.

Sursele noastre spun că polițiștii periază pădurea din imediata apropiere a stațiunii, pădure care este în protejată de lege.

Poliția Română a făcut publice semnalmentele cu principalul suspect al crimei din Mureș. La momentul dispariției era îmbrăcat cu o pereche de pantaloni lungi, de culoare închisă, cizme de cauciuc și avea asupra sa un rucsac negru.

  • înălțime: 1.75 cm
  • aprox. 65-70 kg
  • constituție atletică
  • tuns foarte scurt
  • barbă tip cioc
  • ten măsliniu

Recompensă pentru prinderea criminalului din Mureş

5.000 de euro. Atât este dispusă Poliţa Română să ofere pentru informaţii ce duc la prinderea criminalului din Mureş. Recompensa ar fi pregătită după ce, timp de o săptămână, asasinul a rămas de negăsit, deşi a fost căutat, zilnic, de sute de oameni. Ponturile de până acum s-au dovedit a fi piste false. 

Individul care şi-a ucis fosta iubită este dat în consemn în toată ţara. Dar căutările se concentrează în Mureş, Bistriţa-Năsăud şi Cluj. Poliţiştii au trecut de la periat câmpuri şi păduri, la percheziţionat case. În zadar! Criminalul nu a fost găsit la rude. Alte ponturi, că ar fi în Bistriţa Năsăud sau Arad s-au dovedit false. 

Dacă ești victima violenței domestice, sună la 0800 500 333, linie telefonică non-stop și gratuită, sau la Serviciul de Urgență 112

IPJ Maramureș confirmă

Activitățile de căutare a lui Emil Gânj sunt desfășurate la nivel național, inclusiv în județul Maramureș, încă din momentul în care acesta a fost dat în urmărire națională.

La nivelul județului Maramureș căutările sunt realizate zilnic, în sistem integrat, în cadrul activităților fiind angrenați și jandarmi respectiv polițiști de frontieră.

Dacă aveți informații care pot conduce la găsirea acestuia, apelați 112!

Vasile Dale
Vasile Dale
Lucrează în presa din România încă din anul 1999 și a obținut, în toți acești ani, o vastă experiență jurnalistică. Din anul 2005, Vasile Dale este corespondent Antena 3 CNN și se numără printre primii corespondenți care au transmis informații și știri din nordul țării. In perioada 2005-2023 a fost si corespondent Antena 1.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

SPORT