BREAKING NEWSEvenimentMaramuresul IstoricRecomandate

FOTO – BORȘA: Mandate de percheziție domiciliară la persoane bănuite de comiterea infracțiunilor de nerespectarea regimului armelor si munițiilor și braconaj

La data de 29 iulie a.c., polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Vișeu de Sus, au pus în aplicare 3 mandate de percheziție domiciliară, în orașul Borșa.

Activitățile au fost efectuate într-o cauză ce vizează comiterea unor fapte de nerespectarea regimului armelor și munițiilor și braconaj.

Cu ocazia perchezițiilor efectuate, polițiștii au descoperit și ridicat 33 de trofee de vânat, telefoane mobile, cât și alte mijloace de natură a proba activitatea infracțională.

Activitățile au fost realizate cu sprijinul polițiștilir Serviciului Criminalistic și al luptătorilor din cadrul Serviciului pentru Acțiuni Speciale Maramureș.

În continuare, sub supravegherea procurorului de caz, polițiștii continuă cercetările în vederea documentarii întregii activități infracționale.

Te-ar putea interesa si

INCREDIBIL: Mascaţii din Satu Mare au greşit adresa unor traficanţi şi au intrat în apartamentul a doi bătrâni bolnavi. Unul dintre ei a leșinat de spaimă

Redactie

VIDEO: Cioban cu afecțiuni medicale, căutat de salvamontiști și localnici. Bărbatul făcuse AVC

Redactie

FOTO DOCUMENT: Conflict de interese și sute de hectare de pășune concesionate de un candidat pentru funcția de primar la Vișeul de Sus

Vasile Dale

1 mesaj

A.K iulie 29, 2025 at 11:53 pm

Ar arăta oare la fel de bine și trofeele lot atârnate? Câte un craniu, ca-n antichitate? M-ar mira la ce capete seci sunt toți.

Raspunde

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.