BREAKING NEWSImportantTara Chioarului

ACCIDENT CERCETAT DE POLIȚIȘTI: Un tractor a ajuns în șanț la Curtuiușu Mare. Tractoristul, băut, a ajuns la spital

La data de 09.08.2025, polițiștii au fost sesizați prin S.N.U.A.U 112, că în localitatea Curtuiușu Mare s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea corporală a unei persoane.

La fața locului s-a constatat că un bărbat de 58 de ani, care se deplasa cu un tractor ce tracta o remorcă, ar fi pierdut controlul direcției de mers și a intat în șanț. Bărbatul a suferit leziuni corporale și a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.

Acesta a fost testat cu aparatul etilotest rezultatul fiind de 0,99 mg/l alcool pur în aerul expirat. Verificările polițiștilor au relevat că tractorul nu este înregistrat sau înmatriculat, remorca nu este înmatriculată,

În cauză a fost întocmit dosar penal și se efectuează cercetări sub aspectul comiterii de infracțiuni la regimul circulației pe drumurile publice.

Te-ar putea interesa si

Exclusiv video: O casă din lemn din zona pârtiilor de schi de la Cavnic a ars ca o torță – actualizare

Vasile Dale

EXCLUSIV FOTO: O șoferiță rănită după ce s-a răsturnat cu mașina la Poienile de Sub Munte

Vasile Dale

EXCLUSIVITATE: ”SĂ NU APĂREM LA DALE”: Chef de Ziua Silvicultorului terminată cu bătaie. S-au dat pumni și picioare. Cine sunt protagoniștii?

Vasile Dale

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.