Raulino delivery
Anais

Știri EXCLUSIVE

De interes

Agentul KEVIN lovește din nou! ȚEAPA CONTINUĂ: Mai băgați 400 USD dacă mai vreți să aveți cont. ”Retragerile” comisionate cu 99,5%

Efectiv ne este milă de cum boții își bat joc de zeci de mii de maramureșeni! I-au amăgit că în 24 august 2025 vor fi milionari pentru că își vor scoate banii băgați în țeapa TXEX.

Astăzi este 24 august și, după o săptămână de tăcere, a venit ”bomba”. Agentul KEVIN i-a lovit în plex pe toți ”investitorii din Maramureșm spunându-le că au fost ”loviți de scameri”. Mamă ce glumă bună, pentru proști firește.

”Confirmarea re-depunerii contului. În vigoare imediat până la 31 august, toate conturile trebuie să finalizeze verificarea identității și a autenticității utilizării. Fiecare membru trebuie să depună 400 USDT în contul pe care îl folosește personal. Această operațiune are scopul de a demonstra că contul este utilizat noral de către proprietar, fără reîncercări de la terți sau operațiuni neregulamentare. Echipa va efectua vericirări individuale pe baza acestei depuneri, verificând strict autenticitatea conturilor și va elimina în consecință înregistrările false și utilizatorii de arbitraj”. Un mesaj scris 100% de Chat-CBT. Un mesaj pe care suntem convinși că mulți îl vor crede autentic și vor depune 400 de dolari. Este incredibil că nimeni din țara asta nu blochează odată astfel de pagini și aplicații, așa cum o fac toate țările normale la cap și își protejează cetățenii de așa zisi ”agenți Kevin”.

Mai mult ”distracția” continuă. Glumim evident. Auziți aici: ”politică temporară de ajustare a comisionului de retragere – în vigoare imediat până la 31 august. Toate comisioanele de retrage ale conturilor fi fi ajustate temporar la 99,5% (de exemplu: pentru o retragere de 100.000 USD, comisionul va fi de 99.500 USDT, iar suma efectiv primită va fi 500 USDT)”. Cu alte cuvinte, adio bani dacă încercați să vi-i retrageți. Nu de alta dar comisionul ”temporar” (mamă ce bine râdem este 99,5%) îi dă banuții voștri ”agentului Kevin” iar vouă vă rămâne o firimitură cel mai probabil căzută de la colțul guriii agentuțului Kevinuț care se foia încoace și încolo, cu căștile pe urechi, prin ceva încăpere insalubră ascunsă prin ceva țărișoară de prin Oceanul Indian.

În final să vă traducem ce a vrut să vă transmită astăzi mult iubitul agent Kevinuț: luați-vă adio de la bănuți băgați în schema asta piramidală! A fost doar o țeapă. O altă țeapă dată maramureșenilor. Dată românilor. Totuși Kevinuț simte ceva! Și simte bine: vor mai fi fraieri că vor mai băga bani. E drept mai puțini, însă nimănui nu îi mai strică prin buzunare câteva zeci de mii de dolari. Noi vom continua să fim cu ochii atât pe Kevinuț cât și pe ceailalți cărora, cel puțin acum, nu le scriem numele. Noi cel puțin suntem convinși că și în spatele lor, tot ”agentuțul Kevinuț” este.

Citește și:

https://vasiledale.ro/2025/08/15/escrocheria-caritas-in-varianta-2025-maramuresenii-pacaliti-cu-ajutorul-ai-ca-se-imbogatesc-instant

https://vasiledale.ro/2025/08/17/exclusiv-agentul-kevin-a-ramas-fara-semnale-si-a-inchis-robinetul-mii-de-maramureseni-nu-isi-mai-pot-scoate-dolarii-bagati-si-inmultiti-peste-noapte-in-tepele-cu-semnale-si-click-uri-online

https://vasiledale.ro/2025/08/08/absolut-halucinant-mii-de-maramureseni-isi-baga-banii-in-click-uri-si-semnale-in-speranta-imbogatirii-peste-noapte-urmeaza-val-de-lacrimi-si-cozi-la-sediile-de-po

Vasile Dale
Vasile Dale
Lucrează în presa din România încă din anul 1999 și a obținut, în toți acești ani, o vastă experiență jurnalistică. Din anul 2005, Vasile Dale este corespondent Antena 3 CNN și se numără printre primii corespondenți care au transmis informații și știri din nordul țării. In perioada 2005-2023 a fost si corespondent Antena 1.

5 COMENTARII

  1. Toți așa-zișii „traderi” nu sunt altceva decât niște pacanari. Dacă vă uitați la profilul lor (mai ales pe TikTok) majoritatea sunt pariori, jucători de barbut… Cu șcheme de Pirită și Hatvan … Nici nu știu scrie…

    Foarte bine. Asta și merită

  2. Omule , trebuie să înțelegi un lucru ! ….
    Când tu dai bani , chiar dai din banii tai , banii tai se duc instant in contul hoților !
    Din acea secunda , banii tai sunt banii hoților !
    Când hoții îți arată , apoi , pe o aplicație online , niste cifre … Omule , alea sunt doar simple cifre , fara nicio valoare reală !Doar simple cifre !
    Dacă îți arată acolo că ai 1 miliard de euro … alea îs doar cifre fara valoare ! Nu sunt banii tăi aia ! Aia nu reprezintă BANI ! Sunt doar niste cifre pe un ecran ,nimic altceva !!!!!!
    Orice om normal la cap ( nu am zis neapărat ,, Inteligent,, ) nu și-ar fi băgat banii in prosteala asta de mintea cocosului !

  3. Un aspect important in trading este acela ca atunci cand tu castigi, cineva pierde pe cealaltă parte. Si in cazul acestei mizerii, cei care se lauda ca “ei au scos” trebuie sa inteleaga ca “altii au bagat” , implicit altii au pierdut!

  4. Știu investitor care a băgat și ăștia 400 dolari , în speranța că o să poată să-și recupereze din paguba , imediat după ce a făcut plata
    Din ce am auzit , nici așa nu poate scoate nimic , deci a mai adăugat 400 dolari la țeapa luată
    Prosteala s-a încheiat ! Nu mai băgați și ăștia 400 că e țeapă și asta , nimic nu mai puteți recupera ! Excrocii aia nu dau nimic nici după această nouă plată !

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

SPORT