Colectivul Inspectoratului Școlar Județean Maramureș își exprimă profunda tristețe la aflarea veștii trecerii la cele veșnice a domnului profesor LEONARD SORIN MARDAR, director al Colegiului Național „Gheorghe Șincai” Baia Mare.
Dascăl de excepție, om al valorilor autentice, model de profesionalism, integritate și responsabilitate, lider care și-a dedicat întreaga carieră formării tinerei generații și dezvoltării educației maramureșene, domnul profesor Mardar Leonard a contribuit prin muncă, pasiune și devotament, la consolidarea prestigiului Colegiului Național „Gheorghe Șincai”.
Va rămâne în memoria comunității educaționale maramureșene ca un dascăl care a contribuit semnificativ, prin dragostea pentru educație, profesionalismul, dăruirea și implicarea sa, la prestigiul învățământului din județul nostru.
Domnul profesor s-a bucurat de respectul și aprecierea colegilor, de recunoștința elevilor și încrederea părinților și a colaboratorilor săi. La plecarea sa dintre noi, lasă o amprentă profundă în sufletele tuturor celor care au avut privilegiul de a-l cunoaște.
Amintirea sa va rămâne vie în inimile celor care l-au prețuit și în istoria educației maramureșene.
Transmitem sincere condoleanțe și compasiune familiei îndurerate! Dumnezeu să-i odihnească sufletul în pace și lumină veșnică!


1 mesaj
Drum lin printre stele.