BREAKING NEWSImportant

ZIUA INTERNAȚIONALĂ A DREPTURILOR COPILULUI: Polițiștii, alături de elevii Școlii Internaționale Baia Mare

Astăzi, 20 noiembrie, marcăm Ziua Internațională a Drepturilor Copilului, o ocazie potrivită pentru a acorda o atenție deosebită drepturilor și bunăstării copiilor.

Prin urmare, întâlnirea de astăzi cu elevii Școlii Internaționale Baia Mare a fost momentul oportun pentru a le oferi copiilor, pe lângă informații valoroase, și o experiență care să le aducă zâmbetul pe buze și să le reamintească faptul că înainte de toate au dreptul să fie fericiți: întâlnirea cu Gam.

Întrucât sunt polițiști, dar și părinți, cei prezenți au susținut activitatea cu inima deschisă și cu atât mai mult s-au implicat în a le transmite drepturile pe care le au. Într-un mod cât mai prietenos, polițiștii le-au conturat aspecte ce țin de siguranță, indiferent de locul în care s-ar afla.

“Dragi copii, astăzi și în fiecare zi, voi sunteți în centrul atenției. Vă dorim să vă bucurați de fiecare moment, să explorați, să fiți curajoși și, mai presus de toate, să vă dezvoltați într-un mediu sigur și armonios”, le-au transmis polițiștii.

Te-ar putea interesa si

FOTO: A luat foc un garaj dintr-un bloc de pe strada Moldovei din Baia Mare – actualizare

Redactie

BIZONII DIN TRAFIC: PROASPAT MONTATI DEMOLATI DE UN SMECHER DIN BUCURESTI. A FOST GASIT DE POLITIA LOCALA (FOTO)

Vasile Dale

ZI DE VARĂ CU LECȚII CARE CONTEAZĂ: Polițiștii Biroului Siguranță Școlară sunt alături de copii, în cinci tabere

Redactie

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.