Eveniment

I-A TĂIAT CALEA UN BMW: S-a izbit cu maşina de un podeţ din beton. Accident şi în Baia Mare (FOTO)

Un accident rutier grav a avut loc în urmă cu puțin timp în apropiere de orașul Baia Sprie. Potrivit primelor informații, șoferul unui autoturism care circula dinspre Șișești spre Baia Sprie ar fi pierdut controlul volanului, a ieșit de pe carosabil și a intrat într-un podeț de beton de pe marginea drumului.

Potrivit unor martori, incidentul s-a petrecut după ce șoferul autoturismului implicat în accident ar fi încercat să evite impactul frontal cu un alt autoturism BMW, de culoare roşie, înmatriculat în judeţul Bistriţa Năsăud, care i-ar fi tăiat calea. Acesta din urmă nu a oprit la locul faptei, continuându-şi deplasarea.

Echipaje de prim ajutor, de Poliție dar și un echipaj al pompierilor maramureșeni s-au îndreptat imediat spre locul accidentului.

A fost preluată o tânără pasageră pe scaunul din dreapta faţă al autoturismului Mercedes. Aceasta a fost dusă la spital, din fericire fiind în afara oricărui pericol. Polițiștii urmează să stabilească cu exactitate cum s-a produs accidentul.

Accident şi pe bulevardul Independenţei din Baia Mare. Şoferul unui autoturism Renault a ieşit de pe şosea şi s-a izbit de un stâlp de la reţeaua de iluminat stradal.

Vom reveni cu detalii. (Sursa: actualMM.ro; foto: Adrian Poduţ, Stelian Andrei)

Te-ar putea interesa si

BEAT CRITA LA VOLAN: Poliţiştii au identificat un băimărean care a părăsit locul accidentului

Vasile Dale

ULTIMA ORA: DJ 184 BLOCAT DIN CAUZA MASINILOR NEECHIPATE. DRUMARII NU AU ACTIONAT (GALERIE FOTO/VIDEO EXCLUSIV)

Vasile Dale

FOCAR DE INFECTIE: FARA TOMBEROANE DE GUNOI LANGA SCOALA NR 3 RADEASA DIN VISEU DE SUS (FOTO)

Vasile Dale

1 mesaj

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.