Important

DE SEZON: Colindele au răsunat la sediul Poliţiei Suciu de Sus

Se apropie Crăciunul iar glasurile grupurilor de colindători au început să răsune şi la sediile de poliţie din judeţul Maramureş. Poliţiştii Secţiei 7 Poliţie Rurală Suciu de Sus au fost gazdele unui grup de colindători din localitate.

Copiii din Suciu de Sus au fost primii care au adus poliţiştilor vestea Naşterii Mântuitorului. Cu sufletul curat şi plini de bucurie, micuţii colindători de la Grădiniţa din localitate, coordonaţi de doamnele educatoare, au pornit azi la drum, după datina străbună, pentru a transmite mesajul mai multor colinde tradiţionale.

Poliţiştii au fost entuziasmaţi  de colindele interpretate şi conform obiceiului, au răsplătit strădania colindătorilor cu dulciuri şi le-au urat sărbători fericite alături de cei dragi!

Te-ar putea interesa si

ANUNŢ VITAL: Furnizarea apei potabile întreruptă pe str. Simion Bărnuțiu din Baia Mare

Redactie

Cât costă un buchet de flori de toamnă: Vânzătorii din Maramureş se plâng de o cerere scăzută la aranjamentele florale

Redactie

9 DECEMBRIE: Ziua Internațională Anticorupție

Redactie

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.