BREAKING NEWSEvenimentMaramuresul IstoricRecomandate

SI-A INSELAT SOTUL SI A FOST SANTAJATA: O SIGHETEANCA AMENINTATA CU IMAGINI COMPROMITOARE DE AMANT

Ieri, 30 mai, Poliţia Municipiului Sighetu Marmaţiei a fost sesizată de către o femeie în vârstă de 40 de ani că, în urma unei relaţii extraconjugale pasagere, este şantajată de un bărbat cu suma de 2 000 euro, pentru a nu dezvălui imagini compromiţătoare cu aceasta.

În urma activităţilor de cercetare şi investigare efectuate sub supravegherea parchetului competent, poliţiştii au reuşit realizarea unui flagrant în momentul în care bărbatul primea suma de 4 700 de lei. Banii reprezentau prima tranşă din suma solicitată pentru a nu face publice pe reţelele de socializare fotografiile pe care le deţinea.

Bărbatul a fost reţinut de poliţişti pentru 24 de ore şi este cercetat pentru comiterea infracţiunii de şantaj. El a fost prezentat instanţei de judecată care a emis pe numele lui mandat de arestare preventivă pe o perioadă de 30 de zile.

Poliţiştii continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a întregii activităţi infracţionale a bărbatului.

Te-ar putea interesa si

POLIȚIA DE FRONTIERĂ: Un maramureșean conducea un autoturism, deși avea permisul suspendat

Redactie

OMUL POTRIVIT LA LOCUL POTRIVIT: Emblema de onoare a M.A.I., acordată poliţistului maramureşean Emanuel Mezinger

Vasile Dale

ULTIMA ORĂ: Carambol la Tăuţii de Sus. Mai multe maşini implicate (FOTO)

Vasile Dale

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

În toate magazinele din Maramureș.

This will close in 10 seconds