BREAKING NEWSMaramuresul IstoricRecomandate

DRUMEŢIE NEFERICITĂ: Un turist atacat de un câine pe un traseu montan între Ieud şi Botiza

De o excursie cu final nu prea fericit a avut parte un turist, care se afla într-un grup de şapte persoane pe un traseu montan între Ieud şi Botiza.

Din nefericire, el a fost muşcat de un câine agresiv. La faţa locului s-au deplasat echipaje ale pompierilor din Bogdan Vodă.

Turistul, în vârstă de 63 de ani, a fost preluat de un echipaj şi transportat la Spitalul din Sighetu Marmaţiei.

„Pompierii din cadrul Garzii de Interventie Bogdan Voda au intervenit astazi pentru acordarea primului ajutor unei persoane muscata de un caine in zona Varfului Disii, intre Ieud si Botiza. O parte din traseu pana la victima a fost parcursa pe jos de catre fortele de interventie deoarece drumul nu permitea accesul auto. Victima a fost transportata pana la ambulanta SMURD, care a transportat-o la spital in Sighetu Marmatiei”, transmit reprezentanţii ISU Maramureş.

 

Te-ar putea interesa si

ŞI BĂUT, ŞI FĂRĂ PERMIS: Tânăr de 28 de ani depistat de polițiști în trafic în timp ce conducea haotic

Redactie

FOTO: Trei ucraineni rătăciți în Munții Maramureșului căutați de salvamontiști – ACTUALIZARE

Redactie

A AJUNS ÎN CAPITALĂ: Polițist din Berbești luat la întrebări de un bucureștean după ce și-a parcat mașina aiurea (FOTO, VIDEO)

Vasile Dale

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

În toate magazinele din Maramureș.

This will close in 7 seconds